„Tańce na róże”

maj 19, 2022

W dniu 13.05.2022 r. gościliśmy w naszym Domu grupę teatralną działającą przy Suwalskim Klubie Seniora ze spektaklem „Tańce na róże”.
Teatr skupia mieszkańców Suwałk powyżej 60 roku życia, a prowadzony jest przez Stowarzyszenie Aktywności Społeczno – Artystycznej „Nie Po Drodze”.
Zaprezentowany spektakl jest próbą pochylenia się nad tematem kobiecości, która ewoluuje wraz z upływającym czasem, a także podejmuje temat relacji międzyludzkich. Pomysłodawcy projektu w dużej mierze oparli scenariusz na własnych wspomnieniach i przeżyciach. „Tańce na róże” poruszają tematy związane m.in. z zależnością córki od matki, wagą pierwszych związków damsko – męskich i innych relacji. Poczuciem własnej atrakcyjności oraz stereotypowym spojrzeniem na wiek dojrzały i starość. W końcu odnajdywaniem niezależnego piękna, które nie liczy lat, godzin i dni. Podczas całodniowego pobytu w naszym Domu znalazł się również czas na rozmowy z aktorami i twórcami spektaklu, wymianę doświadczeń z „Teatrem Drabina” obiad i wspólne wypicie kawy.
Skip to content