O nas

Nasz Dom usytuowany jest na obrzeżach Częstochowy w dzielnicy Wyczerpy – Aniołów i stanowi przyjazne miejsce dla 192 dorosłych osób przewlekle psychicznie chorych. Mieszkają w nim całodobowo zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dysponujemy dużym obiektem, który jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przestronne i bogato wyposażone pracownie terapii zajęciowej, wygodne i kameralne pokoje z łazienkami, kompleks fizjoterapii, sala widowiskowa, czytelnia, biblioteka, jadalnia, kaplica, „Kącik Babci i Dziadka” – to tylko niektóre z pomieszczeń, pozostające do dyspozycji Mieszkańców

Przede wszystkim jednak pracuje tutaj wspaniała, wykwalifikowana kadra, która z pełnym zaangażowaniem, empatią i życzliwością odpowiada na indywidualne potrzeby każdego Pensjonariusza. Zapewniamy opiekę lekarską, pielęgniarską, zabiegi fizjoterapeutyczne, pielęgnacyjne usługi pralnicze i porządkowe oraz serwujemy domowe, pyszne posiłki.

Posiadanie przez placówkę własnych środków transportu, wyposażonych w specjalistyczne podnośniki, skutkuje możliwością stałego korzystania przez Mieszkańców, pod opieką personelu, z niezbędnych konsultacji specjalistycznych, umawianych w przychodniach i szpitalach na terenie Częstochowy i całego województwa.

Placówka posiada piękny ogród z roślinnością i infrastrukturą zachęcającą do odpoczynku, relaksu, organizacji zajęć w porze letniej oraz inicjowania corocznych imprez integracyjnych, w których biorą udział także rodziny Podopiecznych.

Do dyspozycji Pensjonariuszy jest również kawiarenka, w której codziennie znajdują bogaty asortyment artykułów spożywczych i codziennego użytku. Pracownicy socjalni dbają o załatwianie wszelkich spraw osobistych w urzędach i umożliwiają utrzymywanie stałego kontaktu z rodzinami. Oprócz zaspokajania potrzeb bytowych i opiekuńczych, pracownicy terapii, psychologowie oraz instruktorzy kulturalno – oświatowi zapewniają bogatą ofertę zajęć na terenie Domu i poza nim. Wycieczki, zabawy, atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu to nasza specjalność.
Podopieczni, którzy chcą podjąć aktywność zawodową mają taką możliwość w zakładach pracy chronionej.

Przejdź do galerii zdjęć …

Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie współrealizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19”.

Wysokość dofinansowania projektu wynosi: 49 109,64 zł

Skip to content