Fizjoterapia

Fizjoterapeuci w DPS zajmują się nie tylko przywracaniem do zdrowia Mieszkańców, ale również dbają o ich kondycję fizyczną przez cały rok.
Zajęcia sportowe, rekreacja ruchowa oraz różne formy aktywności możliwe są dzięki odpowiedniej bazie sprzętowej stale uzupełnianej i modernizowanej.

Rehabilitacja:

Rehabilitacja w Domu Pomocy Społecznej obejmuje szeroki zakres zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb Mieszkańca z uwzględnieniem jego psychicznych i fizycznych możliwości. W ramach zajęć z fizjoterapii wykonujemy zabiegi:

światłolecznictwo, laseroterapia, elektroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki, wodolecznictwo, ćwiczenia ogólnousprawniające, ćwiczenia indywidualne, ćwiczenia przy łóżku chorego.

Nordic walking:

Mieszkańcy chętnie uczestniczą w zajęciach nordic walking prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Oprócz regularnych treningów w okolicach DPS-u organizowane są rajdy i wycieczki na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Kilkunastoosobowa grupa amatorów chodzenia z kijami bierze także udział w różnych imprezach związanych z nordic walking, jak np.: wydarzenie z okazji Światowego Dnia Marszu TAFISA czy zajęcia w ramach Tygodnia Życia z Niepełnosprawnością.

Drużyna piłkarska:

Drużyna piłki nożnej została zorganizowana w 2004 roku. Reprezentuje ona DPS na różnych turniejach rozgrywanych w naszym regionie, a także w Międzynarodowej Lidze Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni CUP. W tym czasie w zespole grało wielu Mieszkańców, którzy mogli spełniać swoje zainteresowania i zdobywać sportowe laury. Największym sukcesem odniesionym przez drużynę jest zdobycie pierwszego miejsca w turnieju finałowym Ligi Seni CUP w Toruniu w 2016 roku.

Rekreacja ruchowa:

W ramach rekreacji ruchowej Mieszkańcy mają możliwość korzystania z zajęć na siłowni pod okiem trenera personalnego, a oprócz tego są prowadzone różnego rodzaju gry sportowe np. tenis stołowy, bilard, kręgle, bule, badminton, unihokej, koszykówka. Mieszkańcy mogą także uczestniczyć w zajęciach grupowych takich jak: ćwiczenia przy muzyce z przyborami i przyrządami znajdującymi się na wyposażeniu fizjoterapii. Organizowane są także turnieje zręcznościowe wzmacniające sprawność fizyczną naszych Podopiecznych.

Dom Pomocy Społecznej w Częstochowie współrealizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19”.

Wysokość dofinansowania projektu wynosi: 49 109,64 zł

Skip to content