Wycieczka

paź 14, 2022

Dnia 11 października grupa 40 pensjonariuszy DPS wybrała się na zwiedzanie atrakcji jakie oferuje nasza rodzima ziemia, a mianowicie Województwo Śląskie. Była to już trzecia w tym roku wycieczka, sfinansowana przez Dom Pomocy Społecznej oraz Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada. Stało się to możliwe dzięki głosowaniu Mieszkańców w II edycji Małego Budżetu Obywatelskiego, zorganizowanego w DPS.
Śląsk i jego okolica obfitują w zabytki architektury, a my postanowiliśmy tym razem poznać historię Zespołu Pałacowo – Parkowego w Pławniowicach. W chwili obecnej w samym pałacu znajduje się Ośrodek Edukacyjno – Formacyjny Diecezji Gliwickiej, dzięki którego uprzejmości, mogliśmy zwiedzić wnętrza, poznać historię rodu Ballestrem oraz spacerować po parku w jesiennej scenerii.
Kolejnym punktem wycieczki, oczywiście zaraz po przepysznym obiedzie, który pozwolił na regenerację sił, była Palmiarnia w Gliwicach. W ciągu chwili z jesiennej aury przenieśliśmy się do tropików. Tutaj mieliśmy możliwość podziwiania najstarszych palm w regionie, drzew owocowych, ale także ryb, płazów i gadów. Nie zabrakło czasu również na zakup pamiątek, wypicie gorącej kawy czy zasmakowania pysznych lodów. To był naprawdę cudownie spędzony czas!
Skip to content