Hipoterapia

kwi 16, 2024

Hipoterapia to działanie mające na celu przywracanie zdrowia i sprawności fizycznej przy pomocy konia i jazdy konnej. Metoda ta ma służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferze fizycznej, sensorycznej, emocjonalnej, poznawczej oraz społecznej.
Tego typu zajęcia mają ogromny wpływ na kształtowanie umiejętności społecznych. Koń często jest pośrednikiem w tworzeniu relacji terapeutycznej oraz motywuje do komunikacji. Przebywanie ze zwierzęciem uczy odczytywania jego zachowań i potrzeb, co wymaga od człowieka odpowiedniego postępowania w jego obecności.
W dniu 13 marca Podopieczni DPS udali się na wycieczkę do Klubu Rekreacyjno – Sportowego TKKF Pegaz. Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Gajdy mieli możliwość zobaczyć piękne i zadbanie konie, zdobyć cenne informacje dotyczące warunków ich życia w stadninie, a także zapoznać się ze sposobami ich pielęgnacji. Najbardziej wyczekiwanym momentem była jazda konna, która dostarczyła Podopiecznym wiele niezapomnianych wrażeń. Dla niektórych był to pierwszy bezpośredni kontakt z koniem.
Jeszcze raz dziękujemy Panu Andrzejowi za umożliwienie Podopiecznym DPS przeżycia tych niecodziennych chwil. Wycieczka była udana i bardzo chętnie wrócimy tam jeszcze raz.
Skip to content